Podomní prodej - změna dodavatele energií

Podomní prodej - část 5.

Jak odstoupit od smlouvy?

- Odstoupení od smlouvy – lhůta je 14 dnů. Odstoupení pošlete písemně doporučeným dopisem. Nemusíte uvádět důvod, ale v dopise napište, že se jedná o odstoupení od smlouvy ze dne ...... Uveďte svoje kontaktní údaje, číslo smlouvy, uveďte adresu a IČO dodavatele.
- Odvolání plné moci – většina obchodníků si nechá podepsat plnou moc, aby mohla zrušit smlouvu s vaším původním dodavatelem. V tom případě musíte ke zrušení plné moci uvést zmocněnce a zmocnitele, což znamená jméno své a jméno toho, komu jste plnou moc udělili.
- Odvolejte výpověď u svého původního dodavatele – odvolejte svoji výpověď u původního dodavatele energií nebo plynu. Uveďte své jméno, adresu, případně zákaznické číslo a uveďte, že odvoláváte výpověď.
- Pokud uvedené dokumenty posíláte poštou, posílejte je vždy doporučeně, ideálně s dodejkou.
- Jestliže se cítíte jakkoliv ošizeni, obraťte se na Energetický regulační úřad – celou situaci podrobně popište. Úřad může celou věc prošetřit, zahájit s obchodníkem správní řízení a v něm uložit vysokou pokutu, v extrémním případě i odejmout licenci.

Autor: SČS

Č. vydání: klip 6

Podomní prodej - část 6.

Nezapomeňte!

Aktivita dodavatelů energií na trhu neustále roste. Změnit dodavatele je právo každého zákazníka, které by si však měl důkladně promyslet, prostudovat si podmínky nové nabídky, porovnat je s ostatními a především se v klidu rozhodnout. Podomní prodejce vás nemůže nutit podepsat smlouvu na místě bez toho, aniž byste si ji důkladně přečetli a měli možnost si nechat vysvětlit veškeré podmínky. Pamatujte si, že pokud už smlouvu podepíšete, máte právo do 14 dnů na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Vždy je však nejlepší, abyste se o změně dodavatele nejdříve poradili s někým z rodiny nebo vašeho blízkého okolí.

Autor: SČS

Č. vydání: klip 7

Podomní prodej - část 7.

KAM SE OBRÁTIT PRO POMOC

Sdružení českých spotřebitelů
Pod Altánem 99/103, 100 00 Praha 10
tel.: 261 263 574
e-mail: scs@konzument.cz
více informací: www.konzument.cz

Autor: SČS

Č. vydání: klip 8

Stránek: 2, stránka: 1 | 2