Předváděcí akce - nové praktiky

Předváděcí akce - část 5.

Jak se bránit?

- Pokud dostanete do schránky nabídku na předváděcí akci, ochutnávku či podobnou akci, nejlepší je pozvánku rovnou vyhodit.
- Nereagujte na písemné ani telefonické oznámení o výhře hodnotného daru, prémie apod. s tím, že máte poskytovatele výhry kontaktovat s uvedením bydliště, jména ap.
- Stále platí, že nejlepší obranou je nejezdit na žádné předváděcí akce, nenechat se zlákat na akci s vidinou „prémie, košů dárků a slevových kupónů ZDARMA“ a jim podobné.
- Pokud už se takovéto akce zúčastníte, nedávejte nikomu na sebe kontaktní údaje, nedávejte nikomu do ruky svůj občanský průkaz. Mohou si z něj opsat vaše údaje a zfalšovat smlouvy!
- V žádném případě nepodepisujte žádnou kupní ani úvěrovou smlouvu.
- Pokud na vás bude činěný nátlak, pokuste se zavolat policii.
- Pokud jste přece jen rozhodnutí, že zboží chcete koupit, smlouvu si důkladně přečtěte včetně poznámek psaných drobným písmem!
- Pamatujte, že od smlouvy kupní i úvěrové můžete odstoupit do 14 dnů, a to bez udání důvodu! Odstoupení od smlouvy zasílejte vždy písemně a doporučenou poštou!

Autor: SČS

Č. vydání: klip 6

Předváděcí akce - část 6.

Nezapomeňte!

BRAŇTE SE PROTI „ŠMEJDŮM“! Nereagujte na žádné jejich lákavé nabídky na „bezplatné“ zájezdy, ochutnávky, dárky a prémie! NIC NENÍ ZADARMO! Věřte, že tyto rádoby výhodné akce vás i vaši rodinu nakonec mohou stát desetitisíce korun zaplacených za nekvalitní a předražené zboží a jejich splácení na dlouhou řadu let. A „šmejdi“ si mohou jen spokojeně mnout ruce, jak napálili dalšího důvěřivce.

Autor: SČS

Č. vydání: klip 7

Předváděcí akce - část 7.

KAM SE OBRÁTIT PRO POMOC

Sdružení českých spotřebitelů
Pod Altánem 99/103, 100 00 Praha 10
tel.: 261 263 574
e-mail: scs@konzument.cz
více informací: www.konzument.cz

Autor: SČS

Č. vydání: klip 8

Stránek: 2, stránka: 1 | 2